Хостингът, на който fakti.bg разчита от 2011 г., вече е отворен и за твоя сайт! ›››

Селекционерът на Белгия за отменения червен картон на Балоугн: Не знаех, че е Деня на шегата

6 Юли, 2026 06:45 1 361 6

  • белгия-
  • руди гарсия-
  • фифа-
  • фоларин балогун-
  • световно първенство-
  • мондиал 2026

Това позволява на играча да вземе участие в предстоящия осминафинален сблъсък между двата тима на Световното първенство

Селекционерът на Белгия за отменения червен картон на Балоугн: Не знаех, че е Деня на шегата - 1
Снимка: БГНЕС

Селекционерът на националния отбор на Белгия, Руди Гарсия, реагира с ирония на решението на ФИФА да отмени наказанието на американския нападател Фоларин Балогун. Това позволява на играча да вземе участие в предстоящия осминафинален сблъсък между двата тима на Световното първенство.

„Не знаех, че ще играем на 1 април, а не на 6 юли“, коментира саркастично Гарсия, цитиран от журналиста Бен Джейкъбс.

24-годишният Балогун получи директен червен картон в 64-ата минута на мача от 1/16-финалите, в който САЩ победи Босна и Херцеговина с 2:0. Първоначално се очакваше той да пропусне следващата среща на своя отбор.

Въпреки това, на 5 юли ФИФА анулира санкцията, давайки зелена светлина на нападателя да играе срещу Белгия. Двубоят ще се състои в нощта на 6 срещу 7 юли, с начален час 3:00.


Поставете оценка:
Оценка 1 от 2 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️

    21 0 Отговор
    Все пак картонът е срещу САШтински футболист😉
    Можеха и да накажат съдията, който се осмели да покаже червен картон на американос😉
  • 2 Василеску

    12 0 Отговор
    Насила и хубост не става. Тръмпанарите ще отпаднат.
  • 3 Остана ли нещо

    10 0 Отговор
    Неопорочено и истинско в тоя свят? Категорично - НЕ!
  • 4 Йес

    7 0 Отговор
    Тръмп нареди! Джани полегна усложливо
  • 5 Айляк

    6 0 Отговор
    Джани Инфантино е срам и позор за футбола.
  • 6 Стеф

    1 0 Отговор
    А, на всички други с показани червени картони???